Hizmet Binamızın Açılışı Yapıldı

admin
0 0

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği (TFFHGD) Artvin Şube Başkanlığı hizmet binası, TFFHGD Genel Başkan Yardımcısı Süper Lig Hakemi Barış Şimşek ve A Klasman Hakemi Bülent Birincioğlu katılımıyla açılışı gerçekleşti.

Açılışa TFFHGD Genel Başkan Yardımcısı Süper Lig Hakemi Barış Şimşek ve A Klasman Hakemi Bülent Birincioğlu’nun yanı sıra, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, TFFHGD Artvin Şube Başkanı Faruk Bülent Yazgül,İl Hakem Kurulu Başkanı Halit Uçar, MHP İl Başkanı Serdar Kılınç, İyi Parti İl Başkanı Köksal İspirli, 27. Dönem MHP Artvin Milletvekili Adayı Okan Aktaş, AÇÜ Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Kaya Erdem, ASKF Başkanı Sadettin Dağ, TFF İl Temsilcisi Uluer Çelik, TSYD Artvin Temsilcisi Adem Güngör, Yeşil Artvin Dernek Başkanı Nur Neşe Karahan, geçmişten günümüze görev yapan hakemler, gözlemciler, eski dernek başkanları ve il hakem kurulu başkanları, hakem ve gözlemci eşleri ile davetliler katıldı.

Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından kısa bir konuşma yapan TFFHGD Artvin Şube Başkanı Faruk Bülent Yazgül konuşmasında TFFHGD Genel Başkanı Sayın Dr. Abdurahman Arıcı’nın camiaya selamları var diyerek başladı. Yazgül konuşmasında şu ifadelere yer verdi,” Biz burayı il hakem kurulu başkanımız, hakem ve gözlemcilerimizle beraber yaklaşık iki aylık bir süre içerisinde tadilat yaparak tamamlamayı başardık. Daha öncesinden ASKF hizmet binasında spor taban birlikleriyle beraber aynı çatı altında faaliyet gösteriyorduk. İlimiz şartları gereği aday hakemlik kursları açıldı. Sayımız 20 idi 40 oldu, 40’idi 60 oldu. Dolayısıyla ASKF hizmet binası eğitimlerimizi karşılayamadığından eğitimlerimizi dışarıda yapmaya başladık. Daha sonrasında bu binayı kiralamaya ve kendi ayaklarımız üstünde durmayı karar verdik. Bize 4 yıl boyunca destek olan aynı çatı altında görev yaptığımız ASKF başkanı Sn; Sadettin Dağ’a ayrıca hizmet binamıza malzeme yardımı yapan TFFHGD Ankara Şube Başkanı Ali ULUYOL’a ,TFF Futbol İl Temsilcisi Uluer ÇELİK’e camia adına çok teşekkür ediyorum. Birlikte görev yapıyoruz bunun memnuniyeti içindeyiz lafı fazla uzatmadan herkese katılımlarından ve emeklerinden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

İl Hakem Kurulu Başkanı Halit Uçar ise; “Biz kurulu devraldığımız da 7 hakem arkadaşımız vardı. O günden bu güne iki aday hakem kursu açıldı ve bu sayı yaklaşık 60’ı buldu. Sizde takdir edersiniz ki 60 kişilik bir ekip kendine ait geniş toplantı salonu olması, başkanlık odasının olması onlara hizmet edecek mutfak kısmı olması gerekiyordu. Bizde iki ay öncesinden bir çalışma başlattık. Bu duruma getirdik. Bu anlamda emek veren hakem arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum. Özelikle en büyük teşekkürü Süper lig Hakemlerimizden Sayın Barış Şimşek Hocama yine bir çok kez kendisiyle görev yapma fırsatı bulduğum A klasman hakemlerinden Bülent Birincioğlu hocama Özellikle Trabzon bölgesinden kalkıp buraya kadar geldikleri için her ikisine de il hakem kurulu başkanı olarak teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Açılışa katılan TFFHGD Genel Başkan Yardımcısı Süper Lig hakemi Barış Şimşek ise şunları söyledi, “Artvin’de olduğum için çok mutlu olduğunu söyleyen Barış Şimşek, benim en çok hoşuma giden il hakem kuruluyla dernek kısmının iş birliği içinde olması başarıyı getiriyor. Hayırlı uğurlu olsun diyoruz. İnşallah burada nice hakemlerde yetişir sadece Artvin özünde değil Türkiye çapında başarılı hakemler yetiştirirsiniz hayırlı uğurlu olsun” dedi.
Ardından A Klasman Hakemimiz Bülent Birincioğlu ise: Artvin İl Hakem Kurul Başkanı ve Dernek Başkanının nazik davetinden dolayı teşekkür ediyorum. İlinizi çok beğendik. Muhteşem bir manzaranız var. Dernek binanın yapımında emeği geçenlerin ellerine kollarına sağlık çok güzel bir ortam olmuş. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.
Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe ise; Bir çok branşta birinci ligi hedeflemiş ve ulaşmış takımlarımız var. Voleybol’dan basketbolda , futbolda büyük başarılar sağlamış durumdayız. Bu şehrin sporda marka haline gelmesi için hakemlerin desteğine ihtiyacı var. Artvin’imizin de Karadeniz’in bir parçası olarak buna ihtiyacı var. Artvin’in bu çıkışını lütfen teşvik edin” diyerek emeği gecen herkese teşekkürlerini ifade etti.

Artvin Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Sadettin Dağ ( ASKF) Sadettin Dağ ise; il hakem kurulu ve derneğimiz entegre bir şekilde çalışmaları başarıyı getirmesinin bir göstergesidir. Göreve başladığımız ilk andan itibaren. İl hakem kuruluna ve derneğimize şunu söylemeye çalıştık . Bu birlikteliği sağlayamazsak bundan çoğu kişi fırsat elde eder. Buna fırsat vermemek adına çalışmalarımızı bu doğrultuda yapmalıyız. Sağolsun arkadaşlar bu söylediğimiz düsturda görevlerini ifa ettiler. Başladığımızda Rize’den hakem desteğiyle başlamıştık . Bugün yaklaşık 60 tane görev yapan hakem arkadaşımız var. Aynı şekilde camadan küsüp de görev yapmayan gözlemci arkadaşlarımızı da tekrardan bu camianın içerisinde olduğun görmekteyiz. Güzel bir birliktelik var. Arkadaşları tebrik ediyorum . Biz elimizden geldiği kadar camia olarak desteklerimiz devam ettireceğiz” dedi.
Son olarak ise Futbol İl Temsilcisi Uluer Çelik ve AÇÜ Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Kaya Erdem, önemli görev üstlenen hakemlerimiz ve gözlemcilerimizin güzel bir oluşum içinde olunduğunu belirterek kendilerininde bu camiayı sonuna kadar destekleyeceğini söylediler.

Açılışın ardından yeni hizmet binasını gezen davetliler daha sonra ilimiz sporu hakkında sohbet ettiler.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Next Post

Süper Lig Hakemi Barış Şimşek, Artvin’in İlk Hakemi Yılmaz Bekçiyi Ziyaret Etti!

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği (TFFHGD) Artvin Şube Başkanlığı hizmet binasının açılışı için ilimize gelen, TFFHGD Genel Başkan Yardımcısı Süper Lig Hakemi Barış Şimşek ve A Klasman hakemi Bülent Birincioğlu, Artvin’in ilk hakemlerinden Yılmaz Bekçi’yi ziyaret ederek, kendisine plaket ve hakem forması hediye etti. Rahatsızlığı nedeniyle evinde istirahat […]