“Özge Kanbay TFFHGD Artvin Şubesi” İlk Maçına Çıktı

admin
1 0

Artvin Sağlık İl Müdürlüğü tarafından 1-31 Ekim tarihleri arasında “Meme Kanseri Farkındalık Ayı” olması sebebiyle kanserde erken teşhisin önemini vurgulamak, halkı bilinçlendirmek ve çağımızın vebası olan meme kanseri için “Kansere Set çek Pembe File Voleybol turnuvası” düzenlendi.

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Artvin Şube Başkanlığımızda turnuvaya 25 Şubat 2019 tarihinde genç yaşta kansere yenik düşerek hayata veda eden Manisa İli Kadın Bölgesel Hakemi Özge Kanbay’ın adını vererek katıldı

Müsabaka öncesinde “Özge Kanbay Kalbimizdesin” pankartıyla sahaya çıkan TFFHGD Artvin Şubesi Voleybol Takımı, İl Özel İdaresi Voleybol takımı ve Müsabakayı yöneten hakemlerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Konuyla ilgili olarak kısa bir açıklama yapan Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Artvin Şubesi Başkanı Faruk Bülent YAZGÜL ” Artvin İl Sağlık Müdürlüğü’nün başlattığı ve farkındalık amacıyla gerçekleştirdiği Voleybol Turnuvasına katılmak adına İl Hakem Kurulu Başkanımız Halit UÇAR ve Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Manisa Şube Başkanı İbrahim Çağlar UYARCAN ile istişare ederek takımımızın adına “ÖZGE KANBAY TFFHGD ARTVİN“ adını koyduk. Burada bizim amacımız; hem bu hastalığa yakalanarak genç yaşta hayata gözlerini yuman Özge Kanbay kardeşimizin adını yaşatmak, hem de İl Sağlık Müdürlüğümüze bu anlamlı etkinlik için destek vermektir. Bu vesile ile Özge Kanbay Kardeşimize bir kez daha Allah’tan rahmet ailesine ve camiamıza başsağlığı diliyorum. Ailesine ve Manisa Hakem camiasına selam, sevgi ve saygılarımızı yolluyorum. Bizler, sporla birlikte diğer sosyal sorumluluk projelerinde her zaman yer almayı kendisine görev bilen kuruluşlarız.Kanser gerçeği maalesef tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de maddi manevi bir çok sıkıntıya neden olmaktadır. Farkındalık ayında eğer bir katkımız olursa biz bundan büyük mutluluk duyacağız.” dedi.

İlk maçını 2-0 kaybeden takımımız ikinci maçını 5 Kasım 2019 Salı günü saat 22.00’de Hopa Antikanser takımı ile oynayacak.

TFFHGD ARTVİN ŞUBESİ

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Next Post

Vefat & Başsağlığı

TFFHGD Diyarbakır Şubesi Başkan Yardımcısı ve Klasman Yardımcı Hakemi İlimizde de görev yapmış olan Suat Fidan’ın babası vefat etmiştir. Merhuma Allah’tan rahmet ailesine başsağlığı diliyoruz. TFFHGD ARTVİN ŞUBESİ