Yeni İl Hakemlerimiz Kokartlarını Taktılar

admin
0 0

İlimizde Aday Hakemlikten İl Hakemliğine geçen 18 hakem için 5 Mayıs 2017 Cuma günü düzenlenen Kokart Töreni Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Merkez Hakem Kurulu 6.Bölge sorumlusu Alican Lakot’un katılımıyla gerçekleşti.

Derneğimizin organize ettiği törene MHK 6. Bölge Sorumlusu Alican Lakot’un yanı sıra Artvin ASKF Başkanı Sadettin Dağ, Trabzon İHK Başkanı Ahmet Örgün, Artvin İHK Başkanı Halit Uçar, TFFHGD Artvin Şube Başkanı Faruk Bülent Yazgül ile Artvinli hakem ve gözlemciler katıldı.

Şube Başkanlığımızın organize ettiği etkinlik, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’yi ziyaretle başladı. Ziyarette karşılıklı başarı temennilerinin ardından dünyanın en büyük Atatürk heykelini görmek için Atatepe’ye hareket eden heyete Artvin Halkoyunları ekibi gösteride bulundu. Mini bir Artvin turundan sonra Kafkasör yaylasına giden heyet burada yemek yedi ve Artvin Hakemliğinin geleceği ile ilgili konuşuldu.

Kokart töreni için şehir merkezine hareket eden heyet önce Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Artvin Şubesini ziyaret etti. Artvin ASKF Başkanlığının çok önemli bir hizmetinin dikkatini çektiğini belirten Lakot, Futbolu Artvin’de yönetenlerin aynı çatı altında bulunduğunu bunun Türkiye’de örnek gösterilebilecek bir anlayış olduğunu bu birlikteliği ve böyle güzel bir tesisi Artvin Halkının hizmetine sunan Başkan Sadettin Dağ’a teşekkürlerini iletti.

Artvin ASKF Başkanı Dağ ise, yapılan bu ziyaretin kendileri açısından önemli olduğunu ve memnuniyet duyduğunu, sporun tüm paydaşlarının aynı çatı altında bulunmasına imkan sağlayan ve bizi en son ki genel kurulda tekrar iş başına getiren çok kıymetli delegelere, Artvin Valisi Ömer Doğanay’a, Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’ye teşekkürlerini iletti.

Artvin İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü konferans salonunda düzenlenen Kokart Töreni etkinliği, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Artvin İl Hakem kurulunun slayt gösterisinin ardından MHK 6. bölge sorumlusu Alican Lakot genç hakemlere yaptığı konuşmada; hakemlik kurumunun ciddi bir müessese olduğunu, saha içinde olduğu kadar sivil yaşantıda da örnek bireyler olmaları tavsiyesinde bulundu. Başarının formülünün çalışmaktan geçtiğini belirten Lakot, Artvin hakemliğini genç hakemlerin yukarılara taşıyacağını, çalışanların, antrenman ve eğitimlerini aksatmayanların mutlaka başarılı olacağını ve Artvin hakemlerine bu konuda güveninin tam olduğunu sözlerine ekledi. Katılımcıların kısa konuşmalarının ardından geçtiğimiz günlerde il hakemliğine terfi eden hakemlere kokartları takıldı ve TFFHGD Bursa Şubesinin göndermiş olduğu antrenman malzemeleri dağıtıldı.

Şube Başkanımız Faruk Bülent Yazgül yaptığı açıklamada; Bu törene İştirak eden MHK Bölge sorumlumuz Alican Lakot’a, Trabzon İHK Başkanı Ahmet Örgün’e , Artvin ASKF Başkanı Sadettin DAĞ’a Artvin İHK Başkanı Halit Uçar’a, maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’ye, uzaklardan verdiği desteklerle el uzatan gönül dostu TFFHGD Bursa Şube Başkanı Muhammet Çağ’a İlimiz hakem ve gözlemcileri adına başta şahsım ve yönetim kurulum adına teşekkür ediyorum. İfadelerinde bulundu.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Next Post

Tüm Annelerin Anneler Günü Kutlu Olsun

Koşulsuz sevgileri, engin hoşgörüleri ve ölçülmez fedakarlıklarıyla her zaman yanımızda olan, bize destek veren kıymetli annelerimizin, Anneler Gününü saygı ve sevgi ile kutlarız. TFFHGD ARTVİN – ARTVİN İHK